Паризький Книжковий Салон – 2014. Український аспект PDF Друк e-mail
Неділя, 16 березня 2014, 20:29

Українські заходи в рамках одного з найбільших у світі книжкових форумів – Паризького Книжкового Салону (21.03–24.03.2014) цього року традиційно не обмежаться подіями на виставковому стенді Open Ukraine, а проходитимуть в різних мистецьких закладах Парижа, Страсбурга та Бордо. Організатори Салону оголосили про участь в експозиції 1200 видавництв та планують прийняти 200 тисяч відвідувачів. Цього року країною – спеціальним гостем Салону стала Аргентина, яка представлятиме 30 письменників, а містом – спеціальним гостем обрано Шанхай.

В українську делегацію до Франції ввійшли письменники Андрій Курков, Юрій Макаров, Любко Дереш, Сергій Жадан, Марина Гримич, Антон Кушнір, Дмитро Чистяк, журналістка та громадський діяч Ірина Славінська, видавці, інші діячі культури.

З нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка на українському стенді заплановано ряд презентацій. Зокрема, перекладач Дмитро Чистяк представить франкомовне видання перекладів пісень Шевченка «Заповіт», видавничий дім «Букрек» презентуватиме українсько-румунське видання «Кобзаря» та нові сучасні переклади цієї геніальної книги російською і казахською мовами. Юрій Макаров та Андрій Курков розкажуть публіці про нову збірку творів відомих українських письменників «Мій Шевченко», спеціальне франкомовне видання якої підготовлено завдяки підтримці Французького інституту в Україні до Паризького Книжкового Салону. Також презентуватиметься подарунковий художній календар (українською, англійською і французькою мовами), який ввібрав у себе репродукції малознаних широкому загалу картин Тараса Шевченка, що демонструють непересічний малярський талант поета.

Українські письменники братимуть участь в літературних зустрічах та дискусіях стосовно загальнополітичного стану в Україні на одній з головних сцен Салону – Сцені Авторів, на стенді Французького інституту, в Українському Літературному клубі та в Інституті Східних мов та цивілізацій (INALCO). На 22 березня запланована зустріч письменників Марини Гримич та Любка Дереша з читачами в місті Бордо, а 24 березня відбудеться показ фільму «Мій Шевченко» і дискусія за участі Юрія Макарова та Андрія Куркова в Раді Європи (Страсбург, організатор – Асоціація МІСТ). Крім того, 25 березня Юрій Макаров прочитає «Шевченківську» лекцію в Українському Вільному Університеті (Мюнхен, Німеччина).

Заходи у Франції проводитимуться в рамках Проекту «Більше країн – Більше книжок» за сприяння Фонду Арсенія Яценюка «Open Ukraine», Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», Посольства Франції в Україні, Французького Інституту в Україні, Проекту «BookPlatform», ECF STEP Beyond, Асоціації МІСТ та особисто всесвітньовідомого економіста, громадського діяча, мецената Богдана Гаврилишина, а також професора Інституту східних мов та цивілізацій (INALCO, Париж) Ірини Дмитришин.

31 березня 2014 р. (початок о 18:30) в «Книгарні Є» (Київ, Лисенка, 3) відбудеться публічний звіт учасників поїздки на Паризький Книжковий Салон.

 

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us