Стенд з українськими книжками роздивлявся президент Франції PDF Друк e-mail
Написав Тетяна ІВАНОЧКО   
Понеділок, 15 квітня 2013, 22:57

Перший павільйон Порт де Версаль, в якому проходив Книжковий СалонДжерело: Gazeta.ua

На Книжковому Салоні у Парижі стенд з українськими книжками розглядав президент Франції Франсуа Олланд. Про це розповів голова правління ГО "Книжковий простір" Микола Кравченко.

"Для нас Салон дуже знаково почався: український стенд роздивлявся президент Франції. 21-го березня було офіційне відкриття. Президент традиційно відкриває цей ярмарок. Відкрив і пішов гуляти рядами. І тут він біля українського стенду опинився. Чого він туди прийшов, не знаю. Ще було цікаво. Прийшли три жіночки до нашого стенду, горять французькою. Починають розпитувати про українські книжки, зокрема класику й українською. Виявилось, що працюють у в'язниці, в бібліотеці. І там є двоє ув'язнених українців. І кажуть: ми ж повинні займатися їхнім культурним розвитком. Тому маємо мати в бібліотеці мінімум п'ять книжок українською мовою", - зазначив Кравченко.

Також він зауважив, що Салон вражає своєю масштабністю. "Проходить у величезному комплексі, із понад 15-ти павільйонів. Один павільйон - як усе київське ВДНГ за розмірами. На те, щоб один ряд туди й назад пройти - година двадцять йде. 190 тисяч відвідувачів зібрав, із них - тільки 30 тис. зайшли безкоштовно. Решта платили по 10 євро за вхід. І що цікаво, ціна на книжку у них будь-де: у книгарні, на заправці, на виставці однакова - за законом фіксовані ціни. А о 10-й ранку вже черга була під павільйоном із охочих туди потрапити. Ще у Франції майже не використовують електронних книжок. У нас в метро заходиш: всі з ними або з телефонів читають. У них - всі з паперовими", - розповів він.

 

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us