Україна вперше презентувала власний стенд на 33-му Книжковому салоні в Парижі PDF Друк e-mail
Написав Любов Боднарчук   
П'ятниця, 29 березня 2013, 02:00

Любов Боднарчук бере автограф у Ірен РоздобудькоДжерело: Портал Культура

Французи, одна з найбільш читаючих націй. У Парижі вже стало традицією щорічно, в березні, у виставковому комплексі «Порт де Версай» організовувати гігантський книжковий салон-ярмарок, завдяки якому світова літературна спільнота має можливість представити новинки книжкової продукції та реалізувати культурний обмін літературними надбаннями.

Цьогоріч до французької столиці на 33-й книжковий салон, який проходив з 22 по 25 березня, свою продукцію привезли майже дві тисячі видавництв. Спеціальними гостями салону стали Румунія та м. Барселона. Протягом чотирьох днів була проведена велика кількість літературно-мистецьких заходів за участі письменників, видавців, перекладачів, художників та літературознавців. 

На 33-му Книжковому салоні Україна вперше була представлена окремим стендом Open Ukraine U80, організованому завдяки спільним зусиллям українських громадських організацій: Фундація видавництва «Кальварія»,Українська Асоціація видавців та розповсюджувачів, «Книжковий простір», «Форум видавців» при фінансовій підтримці Фонду Арсенія Яценюка , Фонду Ріната Ахметова та Посольства Франції в Україні. Участь в ярмарку взяли українські письменники: Ірен Роздобудько, Євгенія Кононенко, Марина Гримич, Антон Кушнір,Іван Рябчій та Дмитро Чистяк. З боку України на Книжковому салоні було реалізовано насичену програму заходів: на стенді Французького інституту проведено презентацію новинок сучасної української літератури та дискусію на тему «У межах кордонів Європи: Україна» за участі директора Фестивалю Європейських культур Софі Жульєн, професора Національного інституту східних мов і цивілізацій (INALCO) Ірини Дмитришин та письменника Антона Кушніра, презентовано програму підтримки перекладів з української мови Фонду «Відкрий Україну (Open Ukraine)» головою наглядової ради Фонду Терезією Яценюк, представлено французькою Альманах сучасної української літератури, спеціально підготовлений для заходу українськими видавцями та Французьким Інститутом, а також відбулася презентація книги «Чорна наречена» французького письменника Романа Рижки, який пише про Україну, та презентація фотоальбому «Гуцули» французького фотографа Юрія Білака. Протягом чотирьох днів ярмарку тисячі відвідувачів могли познайомитися з новинками української сучасної літератури, поспілкуватися з авторами та видавцями, а також придбати книги з автографами.

Напередодні відкриття Книжкового салону, за участі українських письменників, голови наглядової ради Фонду «Відкрий Україну» Терезії Яценюк, Голови правління української громадської організації "Книжковий простір" Миколи Кравченка та барда Ігоря Жука, в Українській бібліотеці ім. С.Петлюри м. Парижа було проведено засідання Літературного клубу (Президент – Оксана Мізерак). Зокрема, пані Терезія з приводу участі України в Паризькому салоні – ярмарку сказала: «Для України є великим досягненням брати участь цьому заході, зважаючи на те, що вся видавнича справа в країні базується в більшості на комерційній основі і малій присутності державної підтримки». В свою чергу, Микола Кравченко зазначив : «Сучасна українська література стоїть досить на високому рівні. Світові потрібно заявляти про неї. Українських авторів повинні читати не тільки в Україні, подекуди глибока зацікавленість іноземних читачів щодо української книги на прикладі французького міста Коньяк та інших свідчить про це».

 

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us