Андрій Курков в програмі «ІНТЕРМЕЦО» Українського радіо PDF Друк e-mail
П'ятниця, 30 листопада 2012, 19:07

Андрій Курков1 грудня о 16:25 в програмі «ІНТЕРМЕЦО» (1-й канал Українського Радіо) йтиметься, зокрема, й про таке:

Про Європу загалом не мріє лише лінивий, а про Францію зокрема, - лише той, хто мріє про Німеччину, Італію, Швецію чи якусь дещо менш «європейську», але більш реальнішу до втілення на практиці країну – Чехію, Болгарію чи хоча б Польщу.

Українські письменники не лише пасивно мріють, але активно здобувають, причому в більшості випадків не завдяки, а всупереч обставинам!!! Цього разу до їхніх ніг, точніше – образно складених у мудрі й захоплюючі тексти слів, - впало, хоч і не без бою, французьке місто Коньяк: Україна грандіозно презентувала сучасну українську літературу на фестивалі Європейських літератур. Знайомство французьких читачів з українськими літераторами було приємним і не без моралі. На щастя, ніхто із Франції не повернувся на щиті, усі – зі щитами. Хоча дехто спромігся додати до них не лише вдало укладені із французькими видавництвами угоди, але ще й престижні міжнародні премії – як, наприклад, Андрій Курков, роман якого «Садівник із Очакова» так припав до смаку французьким читачам, що вони визнали його найкращою книгою.
Утім, парадокс полягає в тому, що якраз Андрію Куркову, книжки якого не лише у Франції розлітаються зі швидкістю свіжих крусанів, від Європи якраз нічого не треба. Але він туди не лише поїхав, не тільки отримав премію, але ще й… провів українських письменників через підземний паркінг у Європейський парламент! Як і навіщо??? Саме про це і не лише про це – почуєте із перших вуст! Отож, письменник, якому в Європу вже не треба, бо він там і так є!

Про Європу і важливість мати «своє алфавітне місце» на книжковій полиці у будь-якій європейській публічній бібліотеці – АНДРІЙ КУРКОВ – у рубриці «ПРОФІЛЬ».
 

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us