Україна стала почесним гостем на літературному фестивалі у французькому Коньяку PDF Друк e-mail
Написав Роман Сущенко   
П'ятниця, 23 листопада 2012, 01:52

Джерело: УКРІНФОРМ ПАРИЖ. 16 листопада 2012 року

 

Європейський літературний фестиваль відкрився у четвер у французькому місті Коньяк. Україна на цьому заході стала почесним гостем.

Про це власному кореспонденту УКРІНФОРМу повідомила директор фестивалю Софі Жульєн.

«Щороку одна з країн-учасниць є почесним гостем нашого фестивалю. Цього року це буде Україна, оскільки ідея запросити на літературний фестиваль письменників з України визрівала вже давно», - зазначила вона.

Директор видавництва «Кальварія» Анетта Антоненко повідомила, що українська сторона весною підписала меморандум про участь з організаторами Європейського літературного фестивалю в Коньяку. За її словами, від України на фестиваль запросили декількох письменників: Юрія Андруховича, Любка Дереша, Марину Гримич, Тараса Прохаська та Антона Кушніра.

«Сьогодні нам вдалося привернути увагу до українських авторів деяких видавництв Франції, зокрема видавництва «Магеллан». У свою чергу, українські видавництва підготували французькою мовою альманах, який представляє європейському читачеві маловідомих авторів з України», - зазначила вона.

У рамках фестивалю також відбудеться ряд зустрічей, на літературному форумі буде репрезентовано українське кіно, кухню та фольклорну музику. Зокрема, вітчизняне кіно у Коньяку представляє відомий кінознавець Любомир Госейко.

Участь української делегації у фестивалі стала можливою завдяки підтримці Французького інституту в Україні, французького посольства та фонду Ріната Ахметова.

Європейський літературний фестиваль у французькому місті Коньяк проходитиме з 15 по 18 листопада.

 

 

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us