Україна стала головним гостем літературного фестивалю у Франції PDF Друк e-mail
Написав anetta   
Четвер, 22 листопада 2012, 23:34

На престижному міжнародному фестивалі Європейських літератур у місті Коньяк представили українську літературу, кіно, музику і живопис.

У цьому році Україна стала спеціальним гостем на фестивалі Європейських літератур у Франції, відкриття якого відбулося 15 листопада.
Головний слоган фестивалю у місті Коньяк - «Україна на часі» / »Ukraine à la page». Як пише газета «Сегодня», традиційно фестиваль відкрився врученням літературної премії «Молоді європейці» імені Жана Моне за кращу книгу для юнацтва.
У цьому році переміг Велібор Колич з романом «Ісус і Тіто» про югославських підлітків 1970-х. Відразу після цього ведучі анонсували виступ Себастяна Боке з презентацією сучасних українських поетів Дмитра Лазуткіна, Павла Коробчука, Олега Коцарева та Богдана Горобчука.
Також було продовження «Української ретроспективи» — перегляд коронованого у 1990 році на Венеціанському фестивалі українського фільму «Розпад» Михайла Бєлікова.
Пройшла наукова конференція, присвячена українському дисидентові Леоніду Плющу і його книгам про мораль і етику в політиці. Закінчився перший день фестивалю переглядом фільму «Голод 33», знятим Олесем Янчуком в 1991 році і круглим столом «Голодомор. Історії його сприйняття у Франції».
Крім того, пройшли автограф-сесії Любка Дереша, Андрія Куркова та Марини Левицької. В офіційній і неофіційній частині фестивалю також брали участь українські перекладачі, видавці, журналісти та громадські діячі.

Цей престижний міжнародний літературний фестиваль вперше стартував в 1988-му році на столітній ювілей Жана Моне, одного з отців Євросоюзу, уродженця Коньяку. За матеріалами: Сегодня

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 23 листопада 2012, 11:42
 

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us