Опубліковано програму «українського» Фестивалю в Коньяку PDF Друк e-mail
Середа, 24 жовтня 2012, 21:28

Плакат Фестивалю м. Коньяк 2012Цього року Україна стала спеціальним гостем на Фестивалі Європейських літератур, який проходитиме 15-18 листопада у  місті Коньяк (Франція).

Основний донор української участі: Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України».

На сайті Фестивалю вже викладено програму заходів з головним слоганом "Україна на часі" (там же можна отримати буклет фестивалю в форматі pdf). Серед офіційних гостей (40 культурних діячів з багатьох країн Європи) Україну представляють письменники Андрій Курков, Юрій Андрухович, Любко Дереш та Марія Матіос. З загальноєвропейського "українського" літературного контексту організатори запросили на Фестиваль Анну Шевченко та Марину Левицьку (обидві - Великобританія), які не лише мають українське коріння, а й творчій доробок, що присв'ячено своїй історичній батьківщині.

В першій дискусії Фестивалю візьме участь ініціатор спеціального статусу для України перекладач, історик, професор INALCO (Національний інститут мов та східних цивілізацій) Ірина Дмитришин.

Детальніше...
 
Форум видавців у Львові, 12-16.09.2012 PDF Друк e-mail
Четвер, 06 вересня 2012, 16:03

фестиваль

В рамках фестивалю «Контекст»
14 вересня, п’ятниця
20:00-21:30
театр «Воскресіння»
(Львів, пл. Ген. Григоренка, 5)

Публічна інтеракція: Проекти «БІЛЬШЕ КРАЇН – БІЛЬШЕ КНИЖОК» та «ЛІТЕРАТУРНІ ДЕБАТИ». 
Проводить БФ «Фундація видавництва «Кальварія» та ГО «Книжковий простір».
Керівник проекту - Анетта Антоненко, координатор - Микола Кравченко;
запрошені до виступу письменники-учасники проектів:
Андрій КУРКОВ, Любко ДЕРЕШ, Євгенія КОНОНЕНКО, Антон КУШНІР, Валентин ТЕРЛЕЦЬКИЙ

 
Українсько-норвезька видавнича сага PDF Друк e-mail
Написав Володимир Самойленко, директор видавництва «Ніка-Центр»   
Вівторок, 05 червня 2012, 15:13

Джерело: Буквоїд
Коли мене завдяки Проекту «Більше країн – Більше книжок» запросили до участі у Семінарі для іноземних видавців в межах Норвезького літературного фестивалю у Ліллєхаммері першою думкою була – побачу Ларса Собі Крістінсена й спитаю: завіщо він убив Педера (найсимпатичнішого героя з його роману «Напівбрат»).

Можливість побачити Норвегію, й такі легендарні міста було вже думкою другою. Звичайно, були й побоювання: мова семінару суто англійська (а досвіду професійного спілкування нею хотілося б мати більше), запрошені видавці з двадцяти країн, необхідність розбиратися у тонкощах норвезької транспортної системи тощо. Вселяло надію те, що паралельно (початок трохи раніше, закінчення трохи пізніше) відбувався перекладацький семінар, де мали бути присутніми аж троє українців, які, думалося, допоможуть у скрутній ситуації, якщо вона трапиться.

Детальніше...
 
Sophie Jullien: Антон Кушнір - резидент фестивалю Коньяк-2012 PDF Друк e-mail
Написав Микола Кравченко   
Понеділок, 04 червня 2012, 22:20

Софі Жюльєн та Валентина СтукаловаВ Києві в "Книгарні Є" пройшла презентація Фестивалю європейських літератур в місті Коньяк (Франція), під час якої директор фестивалю Софі Жюльєн (Sophie Jullien) оголосила про запрошення на резиденцію в жовтні-листопаді 2012 року українського письменника Антона Кушніра. Протягом місяця він матиме низку творчих зустрічей з читачами в бібліотеках, книгарнях та з видавцями з метою майбутнього перекладу його роману "Urban Strike" французькою.

Дивитись відео...

Детальніше...
 
Літературний Коньяк чекає на Україну PDF Друк e-mail
Написав Микола Кравченко   
П'ятниця, 01 червня 2012, 17:40

Зустріч з керівництвом літературного фестивалю у м. Коньяк (Франція)Джерело: Укр.Літ. Портал української сучасної літератури

29 травня в Будинку письменників НСПУ відбулася робоча зустріч з керівництвом Фестивалю європейських літератур у м. Коньяк (Франція), присвячена участі України 2012 року (15-18 листопада), як спеціального гостя. Літературний фестиваль представляли його президент Ніколь Корнібер та виконавчий директор Софі Жюльєн, модерував захід Сергій Пантюк.

На початку зустрічі голова Спілки письменників Віктор Баранов побажав натхненої роботи учасникам зустрічі та наголосив, що ми всі європейці, знаходимося в одному культурному просторі і від нас залежить його розширення та збагачення. Відповідальний секретар Спілки Володимир Барна, “перегравши” слова радянських поетів, акцентував свій короткий виступ на тому, що лінія Київ-Париж – “це нормально, це родинно, це на віки”.

Софі Жюльєн провела презентацію фестивалю, розповівши про його історію, мету та основні напрямки роботи невеличкої команди ентузіастів, що ним опікуються. Для участі в фестивалі щороку запрошуються письменники (усього 30-40 авторів) з різних частин Європи і визначається одна країна в якості головного гостя. Цього року таким гостем визначена Україна, а серед запрошених авторів є Марія Матіос, Любко Дереш, Антон Кушнір, Юрій Андрухович, Андрій Курков та Сергій Жадан. Для кращого представлення країни запрошуються художники (які також відомі як оформлювачі книжок) Катерина Білетіна та Ігор Баранко та відомий етно-музикант Тарас Компаніченко.

Детальніше...
 
Панорама европейської літератури - фестиваль у місті Коньяк PDF Друк e-mail
Написав Анетта Антоненко   
Четвер, 24 травня 2012, 14:55

30 травня 2012 року,
початок о 18:30

Книгарня Є
та Французький інститут в Україні

запрошують на презентацію
Панорама европейської літератури - фестиваль у місті Коньяк


Наші гості:
Софі Жюльєн – директор фестивалю європейської літератури у м. Коньяк, Франція;
Ніколь Корнібер – президент фестивалю.

Цього року Україна стане спеціальним гостем на Фестивалі європейської літератури у місті Коньяк, при тому, вона є першою країною не членом Євросоюзу, що отримав таку честь.

Заснований у 1988 році з нагоди сторіччя від дня народження Жана Моне – ідеолога сучасної об’єднаної Європи, Фестиваль Європейських літератур у м. Коньяк сприяє розвитку європейської культури і літератури. Фестиваль прагне бути простором, де європейські письменники і читачі зможуть вести діалог між собою. Щороку в листопаді (2012 року проходитиме 15-18 листопада) письменники та журналісти запрошуються до участі в круглих столах та конференціях з європейської культурної тематики. Метою заходів є вивчення культурного багатства європейської спадщини та демонстрація публіці культурних особливостей різних частин  Європи. Фестиваль заснував декілька премій: Премія ім. Жана Моне, Премія читачів, Премія молодих європейців та інші.

Щорічно організатори Фестивалю запрошують одного письменника з країни – спеціального гостя на «Європейську письменницьку резиденцію» і ім’я такого письменника від України буде оголошено на презентації.

Також на зустрічі буде присутня Ірина Дмитришин викладач (INALCO), перекладач, літературний агент (Франція).

За підтримки Проекту «Більше країн  ̶  Більше книжок» http://www.uabooks.org/.

Адреса книгарні: Київ, вул. Лисенка, 3, метро «Золоті Ворота».

Вхід вільний.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 28 травня 2012, 07:52
 


Сторінка 10 з 17

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us