Ален Ремі: Культура – це добре, але без грошей нічого не зробите PDF Друк e-mail
Написав TVI   
П'ятниця, 08 лютого 2013, 20:53

Джерело: ТВі

Ексклюзивне інтерв'ю ТВі з послом Франції в Україні паном Аленом Ремі.

"Українці просто не знають, як культура українська вже показується у Франції і загалом у Європі"

 

Детальніше...
 
Книжковий Салон - 2013 в Парижі PDF Друк e-mail
Неділя, 27 січня 2013, 22:33

Паризький Книжковий Салон 2013

В рамках проекту "Більше країн - Більше книжок" група громадських організацій (Українська Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Фундація видавництва "Кальварія", ГО "Форум видавців", ГО "Книжковий простір") планує участь української делегації у одній з найвідоміших у світі літературно-книжкових подій року - Книжковому Салоні в Парижі (22-25 березня 2013 р.).

В 2012 році на цьому кожному ярмарку було представлено понад дві тисячі видавництв з 44 країн світу, а кількість відвідувачів перевищіла 190 тис. осіб.

Спеціальними гостями 2013 року на Салоні в Парижі будуть Румунія та м. Барселона, очікується участь майже трьохсот письменників. В рамках ярмарку проходить велика кількість літературно-мистецьких заходів за участі письменників, перекладачів, художників, видавців.

На Книжковому Салоні Україна буде представлена окремим стендом, оперативне управління якими здійснюють громадські організації при фінансуванні Фонду Арсенія Яценюка, а можливість поїздки письменників забезпечується Фондом Ріната Ахметова та Посольством Франції в Україні.

В заходах ярмарку в Парижі візьмуть участь українські письменники: Ірен Роздобудько, Марина Гримич, Євгенія Кононенко, Любко Дереш, Антон Кушнір.

Детальніше...
 
Софі Жульєн: «Українська література заслуговує на популярність» PDF Друк e-mail
Написав Катерина Коваль   
Вівторок, 08 січня 2013, 14:38

Джерело: Український тиждень

Директорка Фестивалю європейських літератур у місті Коньяк Софі Жульєн про те, як іноземна книжка може знайти свою аудиторію в Європі

Коньяк – місто на південному заході Франції (департамент Шаранта), усім відоме завдяки однойменному напою, а також Жану Монне, якого називають батьком Європи. Фестиваль Litteratures Europeennes Cognac було засновано 1988-го на честь сотої річниці від дня його народження. Орієнтований він на поширення європейської літератури та організацію зустрічей авторів із читачами. Щороку в листопаді письменників з усієї Європи запрошують до Коньяка для участі в дебатах, презентаціях їхніх романів і творчості. Цей захід став почесним місцем комунікації між аудиторією й авторами різних країн. 1995 року було засновано Премію Жана Монне, якою нагороджується європейський письменник за роман або оповідання, написане чи перекладене французькою мовою. Від 1995-го Премія відкрила таких важливих європейських літераторів, як Вільям Бойд, Клаудіо Маґріс, Даніель Сальнав, Хорхе Семпрун, Антоніо Табуккі, а також Сільві Жермен торік. Тиждень поспілкувався з директоркою фестивалю Софі Жульєн про цьогорічне дійство, почесним гостем якого стала Україна.

У. Т.: Чим зумовлений вибір України центральним учасником цьогорічного фестивалю?

– 2011 року почесним гостем нашої імпрези була Іспанія. Після Півдня ми хочемо відкрити Східну Європу, адже література цього регіону маловідома у Франції. Україна – найбільша країна, що територіально міститься цілковито в межах Європи і, поза сумнівом, є її частиною. Тож для нас вона дуже цікава, адже можна дослідити різні теми з письменниками і порушити питання кордонів.

Детальніше...
 
Франція. Місто Коньяк. Фестиваль Європейських Літератур PDF Друк e-mail
Написав Марія Матіос   
Понеділок, 03 грудня 2012, 17:58

Марія Матіос та Юрій БілакЗ фейсбук-сторінки Марії Матіос

«Україна на часі» – таким був девіз цьогорічного фестивалю європейських літератур у Коньяку. Україна стала почесним гостем. Попри те, що не є членом Європейського Союзу. У цьому заслуга, насамперед, авторитету у Франції письменника Андрія Куркова, нашого літературного посла України в Парижі, перекладача і літературного агента Ірини Дмитришин та президента фестивалю Софі Жульєн. Попри насичену літературну частину французи включили до програми кілька нетривіальних речей. Разом із французьким фотографом Юрієм Білаком я мала творчу зустріч «Гуцульський рік в тіні Карпат. У образах і слові». Це було дуже цікаво, оскільки фотовиставка Білака базувалася на відзнятому у Космачі та Верховині матеріалі. А події в моїх книжках відбуваються майже у тих самих місцях. Це викликало цікавість публіки. 

Детальніше...
 
Андрій Курков в програмі «ІНТЕРМЕЦО» Українського радіо PDF Друк e-mail
П'ятниця, 30 листопада 2012, 19:07

Андрій Курков1 грудня о 16:25 в програмі «ІНТЕРМЕЦО» (1-й канал Українського Радіо) йтиметься, зокрема, й про таке:

Про Європу загалом не мріє лише лінивий, а про Францію зокрема, - лише той, хто мріє про Німеччину, Італію, Швецію чи якусь дещо менш «європейську», але більш реальнішу до втілення на практиці країну – Чехію, Болгарію чи хоча б Польщу.

Українські письменники не лише пасивно мріють, але активно здобувають, причому в більшості випадків не завдяки, а всупереч обставинам!!! Цього разу до їхніх ніг, точніше – образно складених у мудрі й захоплюючі тексти слів, - впало, хоч і не без бою, французьке місто Коньяк: Україна грандіозно презентувала сучасну українську літературу на фестивалі Європейських літератур. Знайомство французьких читачів з українськими літераторами було приємним і не без моралі. На щастя, ніхто із Франції не повернувся на щиті, усі – зі щитами. Хоча дехто спромігся додати до них не лише вдало укладені із французькими видавництвами угоди, але ще й престижні міжнародні премії – як, наприклад, Андрій Курков, роман якого «Садівник із Очакова» так припав до смаку французьким читачам, що вони визнали його найкращою книгою.
Детальніше...
 
Відео з відкритого звіту про українську участь у Фестивалі європейських літератур в м. Коньяк PDF Друк e-mail
П'ятниця, 30 листопада 2012, 15:33

Звіт про українську участь у Фестивалі в Коньяку27 листопада 2012 р. в київський «Книгарні Є» пройшов відкритий Звіт про українську участь у Фестивалі європейських літератур в м. Коньяк (Франція, 15-18 листопада 2012 р.). Учасниками були: Олександр Афонін (президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів), Анетта Антоненко (керівник БФ «Фундація видавництва "Кальварія"», Елеонора Сімонова (видавництво «Нора-Друк»), Микола Кравченко (голова правління ГО «Книжковий простір»), письменники Антон Кушнір та Любко Дереш, Ерік Тосатті (радник з питань культури та співробітництва та директор Французького Інституту в Україні), Валентина Стукалова (співробітник Французького Інституту в Україні). Ближче до завершення Звіту до присутніх приєднався музикант Тарас Компаніченко.

Детальніше...
 


Сторінка 8 з 17

Спонсори

нам допомагають:


Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну"

 
Find us on Facebook
Follow Us